AKTUALITY

MLADÍ VÝŘI Z NEZDENIC UŽ VOLNĚ LÉTAJÍ
V letošním roce jsme řešili případ, který se týkal páru výrů velkých (Bubo bubo) v k.ú. Nezdenice. Mláďata podle pozorování místních obyvatel z lokality několik let po sobě mizela, a proto jsme byli přizváni k zjištění příčiny tohoto stavu. Výři zde hnízdí na skalní římse, která je ovšem poněkud šikmá a s největší pravděpodobností mláďata pravidelně padala z římsy a následně se buď zabila pádem, nebo je sebraly jako svoji potravu lišky z blízké nory.
Datum vydání: 10.09.2014

STANICE KYPÍ ŽIVOTEM
V tomto ročním období je vždy zvýšený příjem živočichů do záchranné stanice. Jedná se především o mláďata, která se z různých příčin dostala do nesnází, a bylo třeba jim poskytnout lidskou péči. V naší stanici tak můžete vidět mláďata čápů bílých, která musela být odebrána z hnízda ve Fryštáku, protože jeden z rodičů přišel o život při střetu s automobilem nebo mláďata poštolek, která byla objevena při rekonstrukci vzduchotechniky ve Zlíně.
Datum vydání: 25.06.2014

ČÁPI NA KOMÍNĚ V MILOTICÍCH
Čápi bílí, kteří se v minulých dnech vrátili ze svých zimovišť v Africe postupně, obsazují svá dlouholetá hnízda na komínech či sloupech, aby mohli založit novou generaci. Mladí jedinci, kteří dosud své potomky neměli, hledají nové lokality k hnízdění.
Datum vydání: 14.04.2014

NOVÉ HNÍZDIŠTĚ PRO POŠTOLKY
Na naši Stanici se obrátil zástupce vlastníků bytového domu v blízkosti vlakového nádraží ve Veselí nad Moravou s problémem vyřešení náhradního hnízdiště pro poštolky obecné.
Datum vydání: 08.04.2014

ODCHYT HOLUBŮ BYL ZAHÁJEN TAKÉ V KYJOVĚ
V minulých týdnech se na nás obrátili zástupci Technického-provozního úseku Kyjovské nemocnice v souvislosti s problémy s městskými holuby. Hejno holubů, které se trvale vyskytuje v centru města zalétá do nemocničního areálu, kde svým trusem holubi znečišťují budovy, balkony a vstupy budov jednotlivých oddělení.
Datum vydání: 19.03.2014

BROŽURA O ČINNOSTI ORGANIZACE
Tak jako každý rok se i v tom letošním podařilo vydat přehled činností, kterými se organizace zabývala v roce 2013, v podobě tištěné brožury. Ten kdo měl již možnost si zprávu o činnosti stanice prohlédnout, si mohl jistě všimnout nového čtvercového formátu, který umožnil otištění větších a názornějších fotografií týkajících se aktivit organizace.
Datum vydání: 14.03.2014

JARO PŮSOBÍ I NA PTÁKY
Jak se zdá, zima se neozvala a už se asi ani neozve. Vysoké teploty podněcují ptáky k aktivitě, která se projevuje neúnavným zpěvem a sháněním partnera, se kterým by vytvořili pár a vyvedli potomky. Protože hnízdních možností v naší krajině ubývá, můžeme vytvořit náhradní hnízdní dutiny v místech, kde je jich nedostatek, prostřednictví vyvěšených ptačích budek.
Datum vydání: 05.03.2014

VŠE DOBRÉ V ROCE 2014
Vážení přátelé,
Chtěli bychom Vám, příznivcům a lidem, kterým není lhostejná naše příroda a krajina poděkovat za podporu v uplynulém roce a popřát Vám hodně úspěchů a ve zdraví prožitých chvil v přírodě České republiky.
Datum vydání: 03.02.2014

E.ON PODPORUJE OCHRANU ŽIVOČICHŮ
V minulých dnech se nám na základě několika vzájemných dohod podařilo uzavřít spolupráci s energetickou společností E.ON.
Datum vydání: 05.09.2013

ČAPÍ MLÁĎATA Z KVASIC SE MAJÍ ČILE K SVĚTU
Před časem jsme uveřejnili zprávu o čápech z Kvasic, kde čapí samec byl zraněn a osiřelé samičce jsme museli vzít vajíčka, která jsme úspěšně dolíhli ve stanici.
Datum vydání: 16.07.2013


Strana : 3     Předchozí      Další