AKTUALITY

EKO JARMARK Veselí nad Moravou
U příležitosti Dne Země se ve Veselí nad Moravou dne 16.4.2011 konal EKO JARMARK. Pořadatelem akce bylo VIS Bílé Karpaty spolu s Městem Veselí nad Moravou za podpory Jihomoravského kraje. Přízváno bylo mnoho lidí zabívajících se výrobou ekologických produktů, ať už řemeslníků nebo ekologických zemědělců, včelařů, chovatelů a bylinkářů.
Datum vydání: 28.04.2011

Budky pro dudky
Jaro se nenávratně blíží, a to nám dávají najevo nejen kvetoucí sněženky, ale i všudypřítomně zpívající ptáci, ať už ti, kteří u nás v zimě zůstávají nebo ti, kteří se vracejí z teplých krajin. Členové organizace se rozhodli, že jednomu dnes již vzácnému stěhovavému ptáku pomohou a nabídnou mu více možností k hnízdění.
Datum vydání: 11.03.2011

Kácení ořešáku
Na sobotu 12.2.2011 byla naplánována akce kácení ořechu v arálu stanice. Jednalo se o starý strom rostoucí mezi zídkou a voliérami asi v tří metrové uličce. Tento ořech byl již několik let zcela suchý a na místě zůstával jen z důvodu oblíbeného stanoviště hrdliček zahradních. Těch v zimě sedávalo na ořechu i několik desítek najednou. Sedávaly zde, aby se mohly přiživit na snadném zdroji potravy, kterou dostávala zvířata na rybníku ve stanici.
Datum vydání: 13.02.2011